پيشرفته
 

موضوعات :

 • طنز و کاریکاتور

 • کلمات کليدي :

 • بلوتوث
 • نستوری۲
 • استاد توفان

 • مطلب بعدي >   975 تعداد بازديد
  (0 راي ) امتياز مطلب < مطلب قبلي
  راه شماره 2 : نظارت شعاري

  راه نا

  چند گانه ی فرهنگ و هنر و غیره

  بلوتوث به عالم معنا خواهد رفت

  در پی استقبال شدید مدیران سیما از سریال معنوی-خانوادگی «پیامک از دیار باقی»، سریال جدیدی در همین راستا تولید خواهد شد.

  سیروس مفخم، کارگردان محبوب سیما، در گفت و گو با خبرنگار راهنا در این باره گفت: به تصویر کشیدن «اون دنیا» همواره از آرزوهای مدیران معناگرا و دغدغه مند سیما بوده و من با درک صحیح از این شرایط خود را آماده هر گونه بالارفتن از عالم معنا کرده ام. وی همچنین از کلید کردن بر پروژه ی جدید خود به نام «بلوتوث بازی در برزخ» خبر داد. وی که در حاشیه ی یک جلسه ی احضار روح سخن مي‌گفت، افزود: «بلوتوث بازی در برزخ» با کمک جمع کثیری از مشاورین مذهبی سیما طراحی شده و لحظات شاد و دلهره انگیزی را برای بینندگان ایجاد خواهد کرد. قهرمان این سریال یکی از بازیگران ایرانی خواهد بود که قصد دارد در عالم برزخ، مقدمات ازدواج موقت خود با روح سرگردانِ چند زن را از طریق بلوتوث بازی فراهم کند، اما ناگهان متوجه مي‌شود... .

   

  استاد در منازعات دنیوی دخالت نخواهند کرد

  «دمیدن در تنور پلورالیسم وظیفه ی شرعی انبیا و من بوده است و خوشحالم که سخنان من شوری در محافل خموده ی دین و دانش ایران بر افکنده است.» دفتر دکتر حاج سروش فرجیان ضمن انتشار این جمله به نقل از وی، اعلام داشت ایشان در برابر پاسخ هایی که به وی داده شده است موضعی بی طرفانه داشته و اساساً وظیفه ی روشنفکر را وارد نشدن در منازعات دون دنیاوی مي‌دانند. این دفتر با استقبال از پاسخ چند چهره ی علمی به وی، این رده از مباحثات را نشان دهنده ی اهمیت حاج دکتر دانسته و تاکید کرده است آخرین فهرست شرایط برای پذیرش مناظره به زودی در مطبوعات قلیل الانتشار اعلام خواهد شد.

   

  خدمتی نوین در عرصه ی تولید انبوه علم

  وزارت علوم و تحقیقات و غیره اعلام کرد پس از موفقیت منحصر به فرد در تاسیس دانشگاه های مجازی، هم اکنون تاسیس «دانشگاه تخیلی» را به طور جدی در دستور کار دارد. این وزارتخانه که در جمع خبرنگاران متبوع خود سخن مي‌گفت وی رشد روز افزون تعداد دانشگاه ها را عامل موثری در کاهش نرخ بیکاری دانست که به نوبه ی خود در کاهش جرایم رانندگی، افزایش آمار ازدواج وکاهش قیمت مجله ی راه تاثیر گذار خواهد بود.

   

  سنتوریِ 2 به سیما خواهد رفت

  یکی از تهیه کنندگان متعهد سینما از آغاز فیلمبرداری فیلم چندمنظوره ی «چه خوشگل شدی امشب» خبر داد. این فیلم، داستان ثبت نام دختری خوش بر و رو در یک آموزشگاه موسیقی است که حاج آقا، رییس موسسه مالی و اعتباری هخامنشیان، شما را به دیدن ادامه ی آن دعوت مي‌کند. وی ابراز امیدواری کرد این فیلم رکورد فیلم «توفیق اجباری» و مجله «خانواده تهرونی» را شکسته و با طی مراحل معمول نقدها، سرانجام در شب یکی از اعیاد مذهبی از سیما پخش شود.

   

  خبرهای مسرت بخش از «سیر»جان

  یک مقام مسرور در سازمان چرخشگری و ارث و میراث فرهنگی از کشف مقبره ای با شکوه در نزدیکی های سیرجان خبر داد. وی با بیان این خبر افزود: کاوشگران ما طی گمانه زنی های کسل کننده با بیلچه در مزرعه ی نخودسیاه سیرجان، موفق شدند مقبره چندهزار ساله ی هوخشتره ی بیست و چهارم از نوادگان داریوش معروف را کشف کنند. این مقام مشعوف همچنین از پیدا شدن کتیبه ای در این مقبره خبر داد که پژوهشگران در حال  رمزگشایی از آن مي‌باشند. از این کتیبه تا کنون تنها کلمات مبهمی چون «مسواک»، «آروغ» و «سیفون» ترجمه شده است.

  لباس ملی مجدداً طراحی ميشود

  رییس فراکسیون اصلاحگذاران پیگیری مجدد قانون اصلاح مطبوعات و اصلاح مجدد قانون مطبوعات را در کنار مخالفت با طرح امنیت اجتماعی از سرفصل های کاری فراکسیون مربوطه خود در حوزه ی فرهنگ اعلام کرد. همچنین یک عضو کمیسیون فرهنگی اصولگردانان، راهبردهای اصلی ائتلاف خود را برای کمیسیون بعدی فرهنگی مجلس اعلام کرد. تصویب بودجه ی بیشتر برای مبارزه با تهاجم فرهنگی، پیگیری مجدد طرح لباس ملی و طراحی دقیق تر چادر دانشجویی از اهم این موارد است.

   

  جایزه ادبی استاد توفان طراحی شد

  حلقه ی نویسندگان ایران آزاد، جایزه ی هنری استاد توفان را طراحی و روانه ی بازار کرد. این جایزه بابر اساس رای هیئت داوران -که از هر دو طیف ادبیات مهاجرت و ادبیات مجاورت گرد هم آمده اند- و فعلاً به هنرمندان برگزیده در سه رشته ی ادبی «شعر پسامدرن»، «رمان  ترانس مدرن» و «بیانیه ی معاصر» پست شده و هزینه ی برگزاری مراسم، صرف سایر امور خیریه خواهد شد. این جایزه، تندیسی است که استاد را در حال هنرکردن (فقط برای هنرکردن) نشان مي‌دهد.

   

   

  دسته بندي هاي برگزيده
  آرشيو راه