پيشرفته
 

موضوعات :

 • بعدالتحریر

 • کلمات کليدي :

 • بعد التحریر

 • وحید جلیلی

  ديگر مطالب اين نويسنده :

 • علم یا عمل؟

 • بعدالتحریر

 • قرایت دینی از عدالت یا قرایت عادلانه از دین

 • بعدالتحرير

 • فردای انتخابات

 • جشنواره شاه سلطان حسینی

 • بعدالتحرير

 • جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

 • بعد التحریر

 • جنگی كه بود، جنگی كه هست

 •     1927 تعداد بازديد
  (0 راي ) امتياز مطلب < مطلب قبلي
  راه شماره 5 : شهدا براي چه آينده اي جنگيده اند

  بعدالتحریر

  يا من عليه يتوکلالمؤمنون

   

   سلام

   دوتا پروژه بزرگ را داريم در دفتر مطالعات جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي دنبال مي‌کنيم.

  يکي گذشته و ديگري حال اين جبهه.

  درهر محيطي که هستيد فلان منطقه تهران يا فلان شهرستان يا روستاي دور از مرکز. سري بيافرازيد و به اطرافتان نگاهي بياندازيد. مراکز فعال فرهنگي انقلابي را رصد کنيد. از فلان مسجد فعال تا فلان کتابفروشي يا کتابخانه يا هيات يا نشريه. و آدم هاي فعال و...

  به اين مي گويند نقشه جامع جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي. عرض و طول اين سنگر ها به دست بايد بيايد تا شبکه و جبهه وزنجيره شدنشان کليد بخورد.

  از همين امروز قلم به دست بگيريد.

   دو ديگر همين کار است براي سالهاي قبل. تاريخ جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي را چه کسي بايد بنويسد؟

  دهها هزار گروه سرود و تئاتر و کتابخانه فعال در سالهاي اول انقلاب در مساجد و مدارس و... شکل گرفت. اگر توانستيد يک صفحه مطلب در معرفي يکي از اين گروه ها پيدا کنيد به ما خبر بدهيد.

  اينهمه مدير فرهنگي ريز و درشت در اين مملکت چه درستي دارند مي کنند معلوم نيست. گاهي بديهي ترين اقداماتي که از معمولي ترين مدير ها بايد انتظار داشت هم انجام نمي شود. چرا؟

  شايد چون... . بگذريم. خودمان دست به کار شويم.

  منتظر نامه ها و پيامک ها و ايميل هايتان وفکس هايتان هستيم.

  حتي در حد شناسايي فلان گروه سرود در روستا يا شهرها.

  فلان گروه سرود بين سالهاي95 تا 56 فعال بوده است دوتا از آدم هايش را مي شناسم. اين هم شماره شان يا نشاني شان. اگر حالش را داشتيد خودتان گپ بزنيد و مصاحبه بگيريد که چه بهتر واگر نه به همان  راضي هستيم.« ببينيد» و تعريف کنيم.

   نياز هاي فرهنگي يتان را بنويسيد. برآورده نتوانيم بکنيم طرحش که مي توانيم بکنيم.

  مثلا من معلم يک مدرسه راهنمايي ام  چه فعاليتهايي براي اين سن مي توانم در چارچوب جبهه فرهنگي تعريف کنم؟

  يا من يک دانشجوي پيام نورم چطور مي توانم توي دانشگاه تاثير بگذارم يا حرفم را به دانشجوها منتقل کنم واصلا چه حرفهايي را بايد در اين محيط طرح کرد؟

   يا من يک دختر 5 ساله دارم« غير از خرگوش بلا  و خرس ناقلا» و « توي ده شلم رود» چه کتابهايي مي  توانم برايش بخرم يا اصلا جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي اسباب بازي هم دارد يا فقط... .

  يا من کارمند فلان اداره ام که کارم هيچ ربطي به فرهنگ و هنر و... ندارد اصلا ممکن است من بتوانم در اين محيط کاري براي فرهنگ انقلاب بکنم؟

  يا... .

  اين بذرهاي تامل را در ذهنتان بکاريد و سوالهايتان که رسيد صفحاتي باز خواهيم کرد براي طرح و حلشان.منتظر نامه ها و پيامک ها(52893366390) و ايميل ها(moc.liamg@gam.haar) و فاکس(89886966-120) هايتان هستيم.

   نمايشگاه مطبوعات در پيش است. اواسط آبان است از قرار معلوم.

  قرار است حضور فعال داشته باشيم. راجع به آن هم نکته ونظر و پيشنهاد داريد بفرستيد.

   در ششماهه دوم سال 78 منتظر چندتا ويژه نامه هم باشيد.

   يک سوال انحرافي! حاضريد راه را به قيمت  هزار تومان با چاپ گلاسه و رنگي - مثل بعضي مجلات ديگر- بخريد؟ اصلا رنگي شدن راه وگلاسه شدنش به صلاح هست؟

   يک نامه هم زده ايم به يک آقايي که ادعا کرده بود راه را او راه انداخته- همان کسي که دستورداده بود تحريريه  سوره و راه را از حوزه هنري بيرون بريزند- رفت و برگشت نامه ها که کامل شد خواهيدش خواند. جالب شده است.

   يکي از مديران اطلاعاتي دولت نهم را در راهپيمايي روز قدس ديديم. مردم دورش را گرفته بودند. راجع به جهانشاهي پرسيديم. محکم از زنداني کردنش دفاع کرد.

  اخبار و شايعه‌هاي ديگري هم از تلاش بعضي مديران دولت احمدي نژاد براي به زندان انداختن جهانشاهي داشتيم. ما البته به اندازه‌اي که رئيس جمهور روي مشايي تعصب دارد روي جهانشاهي تعصب نداريم ولي فکر مي‌کنيم طلبه سيرجاني لااقل به اندازه يک صدم او وکردان ارزش دفاع از سوي رئيس جمهور عدالت خواهمان را داشته باشد. اين توقع زيادي است؟! ضمن اينکه ماجرا  فراتر ازشخص جهانشاهي است و ...

   بعضي دوستان انتقاد دارند به اسم توزيع پارتيزاني!

  تا حالا« توزيع نامنظم» و « توزيع جبهه‌اي» پيشنهاد شده اسم ديگري داريد بدهيد.

   يک طرح عملياتي: هرکدام از راه خوان‌ها  مجله را هرماه به« يک نفر» ديگر که راه خوان نيست معرفي کنند. اين عمليات ده درصد هم که موفقيت آميز باشد تيراژ راه در کمتر از 8 ماه دوبرابر خواهد شد.

   صفحات جبهه‌فرهنگي منتظر خبرها و گزارش‌هاي شما از فعاليت‌ها يا سکوت و رکودهاي محيط اطرافتان است و پژواک هم همچنان پذيراي نقدها و پيشنهادهايتان.

   به وبلاگ هم سر بزنيد: moc.afgolb.gamhar

   

  يا من عليه يتوکلالمؤمنون

   

  دسته بندي هاي برگزيده
  آرشيو راه