پيشرفته
 

موضوعات :


کلمات کليدي :


وحید جلیلی

ديگر مطالب اين نويسنده :

 • علم یا عمل؟

 • قرایت دینی از عدالت یا قرایت عادلانه از دین

 • بعدالتحریر

 • فردای انتخابات

 • بعدالتحرير

 • جشنواره شاه سلطان حسینی

 • بعدالتحرير

 • جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

 • بعد التحریر

 • جنگی كه بود، جنگی كه هست

 •     2302 تعداد بازديد
  6.33 (3 راي ) امتياز مطلب < مطلب قبلي
  راه شماره 13 : جدال جمهوری با زنگيان كافوري

  بعدالتحرير

  سلام‌عليكم

  دو شماره است كه راه انتشار راه طولاني مي‌شود. شكايت‌ها زياد شده و به‌حق... . و البته همچنان از حمايت‌ها خبري نيست؛ مخصوصا حمايت‌هاي قلمي...
  يكي از خوانندگان از زاهدان زنگ زده بود و پيشنهاد مي‌داد كه كمك مالي بكند به راه تا زودتر در بيايد. گفتيم كمكي بهتر از كمك به توزيع بهتر راه وجود ندارد.
  چند نفري در پاسخ به مقاله “روايت رسمي” دست به قلم شدند و نوشتند. چرا فقط بايد در راه چيزي عليه نگاه راه‌خوان‌ها نوشته شود تا دستي به قلم ببرند و بنويسند؟
  و البته باز مرحبا به همان چند نفر كه همين قدر را نوشتند.
  از نويسندگان راه چند نفري امروز در “پنجره” هم مي‌نويسند و البته بيشتر در پنجره... شايد چون هفته‌نامه است. و شايد يكي از دلايل طولاني شدن راهِ راه هم همين باشد. البته علت اصلي همان است كه در ابتدا آمد: بنويسيد، بنويسند، بنويسيم، چاپ كنيم.
  اين شمارة راه، يك پرونده دارد درباره وبلاگ‌هاي روستايي. جاي كار خيلي بيشتري داشت و هنوز هم دارد. اين پرونده فقط نمونه كوچكي از جمعيت خاموشي است كه هر روز در رسانه‌هاي ملي و غيرملي انكار مي‌شوند. چندصد برابر قطورتر از اين پرونده را مي‌شود درباره وبلاگ‌نويسان ساكن شهرهاي زير 50 هزار نفر نوشت. و آن وقت معلوم مي‌شود كه برنامه‌‌سازان و مديران صدا و سيما “چه مي‌كنند در اين رسانه ملي!”
  رهبر انقلاب به آقاي ضرغامي فرمودند كه انتظار است نشانه‌هاي تحول در صدا و سيما در اولين سال مسئوليت ايشان مشاهده شود. يك ماه از تاريخي كه زير حكم رئيس سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي خورده گذشته و ما هم منتظريم...
  منتظر هستيم اما منتظر ننشسته‌ايم؛ ايستاده‌ايم‌. يكي از كساني كه “ايستاده” محمدرضا دهشيري است كه گفتگوهايش را در “سوره” و “راه” خوانده‌ايد. اين بار بجاي ضبط صوت دوربين دست گرفته و فيلم مستندي ساخته به نام “ايران‌سبز”. فيلم، ماجراي سفر به روستاهاي هشت استان است در جستجوي پاسخ اين سوال كه “آيا در انتخابات تقلب شده؟” فيلم پخش شده. پيدا كنيد و بينيدش.
  سازندگان ايران ‌سبز به چند مركز فرهنگي و ارگان انقلابي مراجعه كرده‌اند براي دريافت كمك مالي براي تامين هزينه‌هاي ساخت و تكثير فيلم. پاسخ شنيده‌اند كه اين فيلم به شبهه تقلب دامن مي‌زند!! و پاسخ داده‌اند كه ايدكم الله حاج‌آقا! شما به رفع شبهات‌تان ادامه بدهيد...
  در آينده از گسترش فعاليتهاي دفتر مطالعات جبهه فرهنگي انقلاب بيشتر خواهيد شنيد. اين را هم حساب كنيد جزو علل تاخير در انتشار راه.
  خاطرات‌تان از انتخابات را بنويسيد تا روزي كه جزئيات از يادتان رفته باشد، افسوس نخوريد كه چرا گذاشته‌ايد قطعه از تاريخ اين انقلاب كه شما تنها شاهد و روايتگرش بوده‌ايد در تاريخ ثبت نشود. هنوز دير نشده. باور كنيد.
  خاطرات خودتان را كه نوشتيد برويد خاطرات ديگراني را كه حوصله خاطره نوشتن ندارند، جمع‌آوري كنيد. جمع‌آوري كه كرديد بگذاريد روي وبلاگ.‌ نخواستيد وبلاگ بنويسيد، بفرستيد به دفتر راه تا چاپش كنيم. اين روزها اگر ننويسيد، مي‌گويند نيستيد.
  اگر در دانشگاه‌هاي شهرهاي بزرگ تحصيل مي‌كنيد، ميزگرد بگذاريد با حضور كشاورزان و دهداران پنج روستا از روستاهاي گوشه و كنار ايران تا خاطرات‌شان از انتخابات را بگويند. اين روزها اگر حرف نزنيد هم مي‌گويند نيستيد.
  به‌قول سعدي «حرم در پيش است و حرامي در پس... اگر رفتي بردي و گر خفتي مُردي!» حكيمي بوده اين سعدي براي خودش!
  در برابر پررويي‌هايي كساني كه همچنان با صحبت‌كردن درباره احتمال! تقلب خوشند، اصل “دهه‌شصت”ي “موشك جواب موشك” را با تمام ريزه‌كاري‌هايش فراموش نكنيد.
  پايگاه اينترنتي راه هم به نشاني rahmag.ir راه افتاد. گزيده مطالب شماره‌هاي 8 تا 12 راه روي اين سايت قرار  گرفته است. ببينيد و نظر بدهيد.

  دسته بندي هاي برگزيده
  آرشيو راه