پيشرفته
 

موضوعات :

 • ویژنامه شعر و موسیقی ضد استکباری
 • موسیقی و سرود
 • رسانه

 • کلمات کليدي :

 • موسیقی

 •     1333 تعداد بازديد
  (0 راي ) امتياز مطلب < مطلب قبلي
  راه شماره 27 : صدور انقلاب به زبان موسیقی

  وب‌سایت «صدای انقلاب» برای یک «چریک»!

  20 اردیبهشت 1391 مصادف بود با بزرگداشت «اسفندیار قره‌باغی» مردی که به درستی «صدای انقلاب» لقب گرفته است. او مانند یک چریک، بیش از سه دهه در هنر انقلاب نقش‌آفرینی کرده، شایسته‌ی قدرشناسی بود؛ از همین رو  وب سایت «صدای انقلاب» که کوششی بود به بهانه بزرگداشت استاد اسفندیار قره‌باغی، با هدف تجلیل از ایشان، معرفی آثار و ایجاد مرجع دسترسی به مطالب و نوشته‌های مرتبط با این استاد راه‌اندازی شد.

  در این وب سایت اطلاعاتی در زمینه زندگی استاد قره‌باغی، آثار، تصاویر، مصاحبه‌ها، گالری عکس، فیلم و … قابل دسترسی است.

  همچنین خبرهای مربوط به بزرگداشت استاد قره‌باغی در سایت صدای انقلاب منتشر می‌شود. قره‌باغی، بیش از هشتصد سرود را برای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و کشورش یا ساخته و یا خوانده است. او، در سی و چند سال گذشته، هر موضوع و رویدادی را که به نوعی به انقلاب اسلامی مرتبط بوده، با صدایش مستند کرده؛ آن هم نه با کارهای درجه چندم و سخیف، که با آثاری فاخر و قابل اعتنا در سطح جهان. گلچینی نیز از این آثار در وب سایت صدای انقلاب منتشر شد.

  اظهارات استاد قره‌باغی در خصوص ترور دانشمندان ایرانی، پاسخ به اظهارات کذب بی‌بی‌سی فارسی‌، نماهنگ نفرین به تندیس آزادی و ... از جمله کلیپ‌هایی است که در وب‌سایت صدای انقلاب منتشر شده است.

  در مدت برگزاری مراسم بزرگداشت؛ وب‌سایت صدا انقلاب همزمان با خوانندگان انقلابی از جمله محمد گلزار، جمشید جم گفتگویی را ترتیب داده بود. این وب‌سایت همچنین گفتگوهایی با محمد بیگلری‌پور آهنگساز، اصغر فردی پژوهشگر، وحید جلیلی سردبیر مجله راه، حسین ولی پور رهبر گروه‌های کُر و مایستر، غلامرضا میرزازاده، آهنگساز، بابک رضایی، کارشناس موسیقی و ... انجام داد.

  صدای انقلاب به نشانی http://www.sedayeenghelab.com فعالیت می کند.

  دسته بندي هاي برگزيده
  آرشيو راه