پيشرفته
 

موضوعات :

 • بعدالتحریر

 • کلمات کليدي :


  وحید جلیلی

  ديگر مطالب اين نويسنده :

 • علم یا عمل؟

 • قرایت دینی از عدالت یا قرایت عادلانه از دین

 • بعدالتحریر

 • فردای انتخابات

 • بعدالتحرير

 • جشنواره شاه سلطان حسینی

 • بعدالتحرير

 • جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

 • بعد التحریر

 • جنگی كه بود، جنگی كه هست

 •     1732 تعداد بازديد
  (0 راي ) امتياز مطلب < مطلب قبلي
  راه شماره 9 : حقيقت برو گم شو!

  بعدالتحرير

  يا لطيف.

   من انتهج بک لمستنير و من اعتصم بک لمستجير

  آقای جهانشاهی همچنان در اوین زندانی است، به خاطر بر هم زدن امنیت روانی جامعه و تشویش اذهان عمومی. خداوند ایشان را به راه راست هدایت فرماید. فکر می کنید اگر چند ده یا صد نامه در استانه سال نو برای ایشان پست شود،از مصادیق اقدام علیه امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی خواهد بود ؟ 

  دوسال پيش که آقايان خاموشي و بنيانيان و ضرغامي به اين نتيجه رسيدند که بساط تحريريه چهارم سوره بايد ريخته شود توي خيابان شايد پيش خودشان فکر مي کردند " خوب الحمد لله اين هم از اين يکي"!

  × امروز در گرماگرم رساندن مجله به چاپخانه در نيمه اسفند، دو سال بعد از آن ماجرا، لختي به تماشاي جماعتي نشستم که به رغم خواسته مديران سياسي‌کار فرهنگي نه تنها انگيزه و توانشان کاستي نگرفته که مضاعف شده است. اتفاقا وقتي آن حجم از تنفر در ماجراي سوره از سوي ديکتاتوري دکوراتورها بر سنگر کوچکي از جبهه فرهنگي انقلاب روا داشته شد بيشتر فهميديم که در کجا ايستاده ايم و چه کرده ايم و چه کارهاي مهم تر و البته خطيرتري پيش رو داريم.

  × در سي سالگي انقلاب اسلامي و در حالي که آپولو هوا کرده ايم و از نانو تکنولوژي و سلولهاي بنيادي گذشته ايم مهم ترين شعار و دستاورد مديريت فرهنگي جمهوري اسلامي اين است:‌ " نيرو نيست آقا. انقلاب نيروي فرهنگي تربيت نکرده است آقا."

  اگر کسي جمله اي قطعي تر و يقيني تر از اين از مديريت فرهنگي شنيده است بسم الله... . دروغي که آنقدر گفته اند و گفته اند که حتي خودشان هم باورشان آمده است! اين جمله کليدي که قطعي ترين " خبر"ي است که مديريت فرهنگي براي دهه چهارم ارمغان آورده در اصل نه خبر که " انشاء" ! است. و کامل آن اين است: " الحمدلله خدا را شکر به يمن مساعي جميله و حواس جمعي ما و مراقبت از مرزهاي اقليم مقدس قدرت- ثروت نيرو نيست آقا! انقلاب ( همان انقلابي که آرمانش برکشيدن مستضعفان و درهم کوبيدن اسلام فرصت طلبان، اسلام راحت طلبان، اسلام مرفهين بي درد، اسلام تجمل و اشرافيت بود) نيروي فرهنگي تربيت نکرده است آقا! و تا ما هستيم هم نخواهد کرد ان شاءا... بمنِّه و کرَمه".

  چگونه است که در دوسه سال اول بعد از پيروزي که هنوز مديريتي شکل نگرفته بود و اين همه دفتر و دستک و تشريفات و موسسات راهبردي و کاربردي وشوراهاي عالي و داني و سلسله مراتب ها و ستادها وبنيادها ( براي اخفاء   آرمان هاي انقلاب ) ظهور نکرده بود آن همه نيرو ساخته شد و امروز با اين همه آفتابه و لگن٬ اصلي ترين و مهم ترين ادعايتان که اگر کسي کوچکترين ترديدي در آن روا دارد رگ غيرتي که حتما داريد به قاعده سيب زميني فشندي بيرون مي زند اين است که " الحمدلله ( ببخشيد) متاسفانه نيرو نداريم آقا! "

  × والشمس وضحيها و القمر اذا تليها که بخشي از مديريت فرهنگي جمهوري اسلامي مهم ترين چالش و مانع و رادع فرهنگ انقلاب اسلامي و اسلام انقلابي است . آن  بزرگ گفت :"يقيناً نيروهاى خوب هم زياد داريم؛ بايد اينها را بشناسيم. آن اوايل انقلاب، بعضيها مى‏گفتند كه قحطالرجال است؛ ما مى‏گفتيم كه جهل‏الرجال است. واقعش اين است  " فکذبوه فعقروها .

   در نبرد پيش رو «اعرالله جمجمتک» را همانقدر که در کارزار با جهان استکبار زمزمه مي کنيم بايد در زدن به صف ستادهاي چاق بي مصرف سرشار از عجب و  نخوت در دل داشته باشيم.

  × از اولويت هاي سال پيش رو اگر زنده بوديم زدن به صف ستادهاي چاق است. از استشهاديون هم ثبت نام مي کنيم. هرکه دارد هوس کرب وبلا بسم الله!

  ديده بان، بيسيم چي، تخريب چي، تک تيرانداز، توپ 106، با تضمين شهادت قطعي

  × اين شماره را که مي خوانيد  زياد ذوق زده نشويد. از نگاه بعضي حضرات وقت " درو" رسيده است!

  × باز هم تأکيد مي کنيم که محتاج ياري سبزتان هستيم! ابايي نداريم که کاسه گدايي مان را پيش شما دراز کنيم وقتي با عجب و نخوت بالا دستي‌هاي کوتوله‌اي مواجهيم که به نشستن٬ سازش٬ سکوت٬ قعود و دنبال زندگي رفتن امر ميکنند. در لي لي پوت مديريت فرهنگي جرم کوچکي نيست قد کشيدن نشريات ناراحتي مثل راه!

  × "راه" به عنوان يکي از کوچکترين سنگرهاي جبهه فرهنگي انقلاب پذيراي هر نقد و نظر و پيشنهادي است که از دل دردمندي برآمده باشد.

  × در اين شماره به علت کثرت مطالب بعضي از متون جا ماند که از دوستان عذرخواهي مي کنيم.

  × آنچه در پرونده سال آمده مطمئنا نه تنها کامل و جامع نيست که فقط بخشي از فعاليت هاي جبهه فرهنگي انقلاب را پوشش مي دهد. اين پرونده  تلاش خيلي کوچکي است براي بازنماياندن ظرفيت ها و اميدوارشدن به قابليت هاي اين جبهه و عازم تر شدن در جهاد فرهنگي.

  × عيد نزديک است

  دعا کنيم هم را

  يا مقلب القلوب والابصار...

  دسته بندي هاي برگزيده
  آرشيو راه