پيشرفته
 

موضوعات :

 • پرونده ها

 • کلمات کليدي :


  امین روحانی

  ديگر مطالب اين نويسنده :

  مطلب بعدي >   1212 تعداد بازديد
  (0 راي ) امتياز مطلب < مطلب قبلي
  راه شماره 20-21 : رستاخیز عزت لگد مال شده

  رایزن شهید

  امین روحانی  آنچه که امروز از آن با عنوان جنگ نرم دشمن علیه اسلام و انقلاب اسلامی یاد می‌کنیم به تعبیری معادل و به تعبیری ادامه همان تهاجم فرهنگي است که از چند سال قبل درباره آن حرف می‌زده‌ایم. تهاجم فرهنگی يعني تبديل ضد ارزش‌ها به ارزش‌ و تبدیل ارزش‌ها به ضدارزش؛ تهاجمی که در آن از توپ و تفنگ خبری نیست و هدف نهایی آن تسخیر فضای بین دو گوش انسانها و تاثیرگذاری بر تصمیم‌ها و رفتارهای آنهاست. جنگ نرمی که ایدئولوژی لبیرال دموکراسی (چه در قالب روندهایی مانند جهانی‌سازی و چه در لباس اسلام آمریکایی) علیه اسلام ناب به راه اندخته، آنگاه که لازم باشد به جنگ سخت و حذف فیزیکی عوامل مقاومت دربرابر این تهاجم منجر می‌شود. شهدای فرهنگی انقلاب اسلامی همین‌ها هستند و یکی از آنها شهید گنجی است.

  حکمت الهی سبب شد شهید صادق گنجی در جبهه‌هاي دفاع مقدس به شهادت نرسد و در جبهه فرهنگی با هدايت سرويس‌هاي اطلاعاتی غربي ترور شود و به درجه رفيع شهادت نائل آيد تا ضرورت شهید دادن در جبهه فرهنگی برای آنهایی که آشکار نیست آشکار شود.

  شهدای فرهنگی که تاثیراتی ماندگار در راه اعتلای کلمه حق داشته‌اند، در حدیث “مداد العلما افضل من دماء الشهدا” هم مصداق علما هستند و هم مصداق شهدا، و این موضوع تکلیفی مضاعف برای معرفی آنها بر دوش ما مي‌گذارد.

  اكنون كه در جبهه دشمن بر تروريسم، اين واژه با تعريف دوگانه، تمرکز می‌شود معرفي شهداي ترور در داخل و مهمتر از آن در سطح بين‌‌الملل يكي از راهكارهاي اثبات دروغ‌های جبهه باطل خواهد بود. اگر بتوانيم شهيد گنجي، شهيد رحيمي و شهداي مزار شريف را كه درست در نقطه تلاقي اين جنگ به شهادت رسيده اند، به دنيا بشناسانيم، مي‌توان امیدوار باشیم که شتاب رسيدن به پيروزي نهايي را بالا ببریم.

  رسیدن به این مقصود، هم افزایی نیروهای فرهنگی انقلاب را مي‌طلبد. معرفي اين شهيدان بزرگوار كه با وجود مصونيت ديپلماتيك و ادعاهاي گوش خراش اجراي قوانين بین المللی از سوي ايدئولوژي ليبرال سرمايه‌داري به بدترين شكل ترور شدند، گامي مغتنم در جهت تحقق آرمانهاي اسلام ناب است. آنچه پیش رو دارید گزیده‌ای است از گنجینه‌ای غنی از اسناد، عکسها و خاطرات مرتبط با شهید صادق گنجی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاهور پاکستان. امید است در آینده نزدیک امکان عرضه این گنجینه بصورت کتاب و پایگاه اینترنتی، و مبتنی بر این دو امکان تولید محصولات فرهنگی دیگر از قبیل فیلم و فیلمنامه مهیا شود.

  دسته بندي هاي برگزيده
  آرشيو راه