پيشرفته
 

موضوعات :

 • انتخابات

 • کلمات کليدي :


  امیر سعادتی

  ديگر مطالب اين نويسنده :

 • قدر این خانه عظیم است...

 • تاریخ شفاهی محرومیت‌زدایی

 • پتانسیل جهانی ادبیات دفاع مقدس

 • كدخداي «روستاي فطرت» در بستر

 • مطلب بعدي >   2263 تعداد بازديد
  (0 راي ) امتياز مطلب < مطلب قبلي
  راه شماره 25 : گند زدايي از نمکستان

  مجاهد خستگی‌ناپذیركاندیدای تهران

   

  گزیده‌ای از فضای انتخاباتی اولین دوره مجلس شورای اسلامی

  امیر سعادتی

  اطلاعات- یكشنبه 19 اسفندماه 58

  به دكتر غیاث‌الدین جزایری مؤلف كتاب اعجاز خوراكی‌ها رأی دهید.

   

  كانون باشگاههای ورزش تهران با اعتقاد به رسالت ورزش و نقش آن در پاسداری از دستاوردهای انقلاب و ضرورت نماینده‌ای در مجلس شورای ملی برای دفاع از این نهاد اجتماعی به كاندیدای جامعه ورزشی آقای مرتضی تاجیكی رأی می‌دهیم.

   

  مناظره تلویزیونی درباره طرح دو مرحله‌ای:

  دیشب در یك مناظره تلویزیونی موافقان و مخالفان طرح دو مرحله‌ای شدن انتخابات مجلس شورای ملی رویاروی یكدیگر قرار گرفتند. در این مناظره دو چهره سیاسی روز آیت‌ا... دكتر بهشتی و استاد علی تهرانی به عنوان موافق و مخالف مسائل لازم را طرح كردند. در كنار دكتر بهشتی دو تن یكی از سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و یك نفر از حزب جمهوری اسلامی قرار داشتند و در جوار استاد علی تهرانی دو تن از سازمان مجاهدین خلق ایران و یك تن از جاما قرار داشتند...

   

  اطلاعات- چهارشنبه 22 اسفند 58

  مجلس باید سنگری مستحكم برای اسلام و پناهگاه مستضعفین باشد و با شناختی كه...

  الاحقر سید حسین هشترودی امام جماعت مسجد دربند، الاحقر سید عباس حسینی امام جماعت مسجد باب‌المراد، الاحقر سید سلمان حسینی امام جماعت مسجد سیدالشهدای نازی‌آباد، الاحقر سید جعفر شیخ‌الاسلامی امام جماعت مسجد فجر خیابان آبشار و...

   

  دفاع از حقوق زنان را در مجلس شورای ملی به عهده‌ی زنان انقلابی بگذارید. خانم فتحیه احمدی... از بدو انقلاب شكوهمند اسلامی خدمات شایانی به این مكتب نموده و ادامه می‌دهد و با اعتقاد در جهت اعتلای حقوق و مقام زن در اجتماع انقلابی گام برمی‌دارد... با رأی قاطع مردم رزمنده و مبارز تهران و همچنین جامعه زنان انقلابی یكی دیگر از فرزندان راستین انقلاب در سنگر مجلس شورای ملی قرار می‌گیرد.

  ثریا خزعلی نامی آشنا برای مستضعفان و مبارزی راستین بر علیه مستكبران...

  میهن‌پرستان، مسلمانان، روشنفكران به ابراهیم كریم آبادی مدیر مبارز روزنامه اصناف رأی خواهند داد.

   

  ما به مهندس مهدی بازرگان نماینده ملت ایران و سایر نامزدهای گروه همنام كه مورد تأیید حضرت آیت‌ا... سید ابوالفضل زنجانی، استاد محمدتقی شریعتی و دكتر سحابی هستند رأی می‌دهیم.

   

  اطلاعات- چهارشنبه 22 اسفند

  پیام امام به مناسبت انتخابات مجلس:

  لازم است كه خودشان مستقیماً رأی خود را به صندوق بیندازند و به احدی اعتماد نكنند كه فرصت طلبان در كمین‌اند كسانی كه سواد نوشتن ندارند قبلاً به شخص مطمئنی مراجعه كنند و منتخبین خود را بگویند تا در ورقه بنویسند و پس از آن ورقه را به یكی دو نفر مورد اطمینان بدهند بخوانند تا اشتباهی رخ ندهد و از خیانت و تقلب مصون باشد لازم است از اوراقی كه دیگران به آنها می‌دهند جداً اجتناب كنند.

   

  اطلاعات- چهارشنبه 22 اسفند

  به بابك زهرائی- شهره امین- مسعود صیرفی‌زاده كاندیدای حزب كارگران انقلابی رأی دهید.

  شوراهای كارخانجات را متحد كنیم.

  ارتش بیست میلیونی را برپا كنیم.

  علیه افترا و برچسب در جنبش ضد امپریالیستی.

  ادامه مناظره‌های تلویزیونی.

  بالارفتن دستمزدها به نسبت تورم.

  پروژه‌های عمرانی دولتی برای رفع بیكاری.

  اعلام حقوق ملی ملیت‌ها برای وحدت سنگرهای ضد امپریالیستی.

  شوراها در همه جا برای تشكیل كارگران و كشاورزان...

  حمایت انتقادی از كاندیداهای عضو سازمان مجاهدین خلق:

  اگرچه سازمان مجاهدین خلق به خاطر سیاست افتراقی راست خارج از سنگرهای ضد امپریالیستی ایستاده معهذا بر پایه برنامه مبارزه علیه امپریالیسم حزب كارگران انقلابی رأی به كاندیداهای عضو مجاهدین خلق را اعلام می‌كند.

   

  اطلاعات- چهارشنبه 22 اسفند

  كاندیداهای گمنام مجلس شورای ملی را هم انتخاب كنید:

  چون امكان مالی تبلیغات سنگین را برای شناسایی خود ندارند. تبلیغات یكی از دستگاه‌های ارتجاعی و امپریالیستی غرب برای رسیدن به هدف شخصی است نه اجتماعی. دكتر بیژن كوشان...

  در مرحله سازندگی باید حتی‌المقدور از جوانان وفادار به انقلاب اسلامی علاقمند به وطن و ماهر در هماهنگ نمودن نیروی انسانی استفاده شود.

   

  برادر و خواهر انتخاب به جای شما تأییدی است در تداوم انقلابی و ضد امپریالیستی ملت قهرمان ایران به رهبری امام خمینی با انتخاب محمد برجسته رشد ملی و انقلابی خود را ثابت نمایید. از طرف اهالی و كسبه خیابان پاسداران.

   

  قسمت‌هایی از برنامه مهندس سعید باباخانی تیموری كاندیدای نمایندگی مجلس شورای ملی تهران

  1- ادامه راه دكتر مصدق، استقرار حاكمیت ملی و عدالت اجتماعی 2- تلاش برای ایجاد ارتش ملی براساس لیاقت، تقوی و میهن‌دوستی 3- تلاش برای احیای كشاورزی و تقویت صنایع ملی و احقاق حقوق كشاورزان و كارگران 4- مبارزه با امپریالیسم.

   

  دوستانم درباره من غلو كردند. ضمن تهنیت و تشكر از دوستان و یارانی كه ناشناخته برای انتخاب من تبلیغ كرده‌اند باید خاطرنشان كنم كه درباره من چه از نقطه نظر تسهیلات! و چه خصوصیات انسانی غلو كرده‌اند زیرا تنها ویژگی من عصیان در برابر بی‌عدالتی‌ها و تسلیم در برابر حق است. سید مهدی طباطبایی (شیرازی)

   

  اطلاعات- پنج شنبه 23 اسفند 1358

  میتینگ سازمان چریك‌های فدایی خلق در تبریز به زد و خورد كشیده شد.

   

  كیهان- 2 اسفند 58

  ظهر امروز مهلت ثبت نام نامزدهای مجلس شورای ملی در وزارت كشور، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها به پایان رسید و احتمالاً طی هفته آینده به تدریج اسامی كسانی كه می‌توانند در انتخابات شركت كنند و حضور آنان مخالف نص صریح قانون اساسی نیست پس از بررسی اعلام می‌شود.

   

  كیهان- 15 اسفند 58

  انجام تبلیغات انتخاباتی به علت تعدد كاندیداهای نمایندگی مجلس شورای ملی با بلندگو ممنوع شد... لازم به تذكر است كه بعضی از احزاب مثل حزب توده با بلندگوهای بسیار و همراه با موسیقی برای كاندیداهای خود تبلیغ می‌نمودند.

   

  كیهان- دوشنبه20 اسفند 58

  بیانیه حزب جمهوری اسلامی خطاب به كشاورزان:

  ما ایمان داریم كه انقلاب اگر چنانچه می‌خواهد هویت اسلامی خود را حفظ كند راهی ندارد جز این كه به هرگونه استثمار پایان دهد و در این راه حل مسأله زمین از اولویت برخوردار است.

   

  كیهان- 21 اسفند 58

  بدین وسیله به اطلاع مردم زحمت‌كش پایتخت می‌رساند كه خانم اعظم طالقانی، فرزند «پدر طالقانی» كاندیدای این سازمان از كاندیداتوری استعفا نداده و كماكان نامزد نمایندگی مجلس شورای ملی می‌باشد.

  حجت‌الاسلام هادی غفاری: اگر نماینده‌ای بخواهد در خط آمریكا گام بردارد در خود مجلس ترورش خواهیم كرد.

  ... مجلس شورای ملی باید این مسأله (گروگان‌های تسخیر لانه جاسوسی) را تمام كند كه آن هم هنوز تشكیل نشده است و در حال حاضر هم مسأله تحویل گروگان‌ها با آمریكا نمی‌تواند مطرح باشد و بهترین كسان برای نگهداری گروگان‌ها همین دانشجویان هستند... (همان)

   

  مجاهد، مبارز، مسلمان، معلم، محصل، محقق، مبتكر، اهل نظر، اهل قلم، اهل عمل، اهل هنر، نظامی: هوائی، دریایی، زمینی، كارگر، پیشه‌ور، برزگر، صنعتگر، صنایع، نظامی، دولتی، خصوصی، خانه‌دار، پرستار، روستایی، شهرنشین محمد حكمی (حكیمی)

   

  كیهان- چهارشنبه 22 اسفند 58- ص15

  دكتر بهشتی دعوت به مناظره شد

  مسعود رجوی عضو كادر مركزی سازمان مجاهدین خلق ایران عصر دیروز در یك گفت‌وگوی مطبوعاتی دكتر سید محمد حسینی بهشتی دبیر اول شورای انقلاب را به یك مناظره مستقیم تلویزیونی درباره «كارنامه شورای انقلاب در یك سال گذشته» دعوت كرد.

   

  همه احزاب و گروهها از رأی دادن به استاد كابوك غفلت نخواهند كرد. استاد كابوك از طریق رادیو تلویزیون اتوهیپنوتیزم را به ملت ایران آموزش خواهد داد. تلفن 981197

  دسته بندي هاي برگزيده
  آرشيو راه